Tavaliselt suhte alguses jagub naisel mehe suhtes imetlust, ent mõne aja pärast osadel naistel see kaob. On siis asi selles, et naine pettub - imet polnudki? Või oli see romantilise faasi udu ja kui see udu hajus, oli ka ime otsas. Või siis on asi hoopis selles, et ime muutub tavaliseks, enesestmõistetavaks, naine harjub imega ära ega näe enam, mis on imetlusväärne ja hea, vaid keskendub sellele, mis teda häirib. Ja üks on päris kindel: igas mehes leidub midagi, mis häirib.

Alguses oli näiteks imetlusväärne see, et mees oli nii romantiline, korraldas küünlavalgusõhtuid ja tsiteeris poeete, aga pikapeale selgub, et lambipirni ta vahetada ei oska ja haamriga naela ei taba. Või tundus alguses nii imeline see, et mees on jõukas ja edukas, aga siis selgub, et ta ei taha sugugi rääkida. Või olid ligitõmbavad mehe kuldsed käed - mida ta kõike ehitada oskas! -, aga näe, raha lugeda ei mõista. Või oli algul voodis kõik nii suurepärane, aga siis selgub, et argielus on mees ebasõbralik või suisa ebaviisakas ja harimatu. Või osutub alguses hooliv ja intelligentne mees isana poisikeselikult vastutustundetuks.

Seks on meeleline tegevus ja naised on tundlikud. Kui mingi meel on rahulolematu, näiteks haistmismeel, ja kui naisele ei sobi mehe lõhn, olgu higi- või hingelõhn, kui mees on tarbinud alkoholi või lihtsalt ei pese hambaid, siis ilmselgelt keerab see maha naise soovi mehega lähemasse kontakti astuda. Aga lõhnameel pole siiski pooltki nii oluline kui aju, naise suurim seksuaalorgan. Aju vajab aga imetlust.

Kui mingid meeled või aju ei leia enam mehe imetlusväärse olevat, siis naise käed ei tõuse. Keha räägib iseenda eest. Kui kaob imetlus, on esimene samm suhte allakäiguspiraali suunas tehtud.

Kui naine lakkab meest imetlemast, on see naisele endale ka väga raske. Naised soovivad oma meest imetleda. Oma rohkem kui 20aastase terapeuditöö jooksul suudan kõikidest juhtudest meenutada vaid ühe käe sõrmedel naisi, kes on öelnud, et imetlemine pole neile oluline.

Mehele on naise imetluse kaotus aga veelgi raskem. Mehe enesetunne, aga paljudel juhtudel ka enesehinnang sõltub sellest, kas naine peab teda piisavalt heaks või mitte.

Naised tahavad vaadata oma mehele alt üles. Vähe sellest, enamik naisi tahab, et mees oleks neist mingis valdkonnas parem, targem, osavam, tugevam. Just see, et mees oleks mingis valdkonnas parem, et tema poole saaks üles vaadata, annab naisele sageli turvatunde.

Autor: Katrin Saali Saul

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid