Suudlemine soodustab nende tunnete esinemist, mida me armudes sageli kirjeldame. Suudlusi on mitmesuguseid ning need on juba oma olemuselt seotud kõige tähendusrikkamate ja tähtsamate hetkedega meie elus, sest annavad meile mooduse väljendada midagi enamat sellest, mida on võimalik sõnadega öelda. Lisaks sellele peidab suudlemine endas ka meie kehale ja meelele kasulikke omadusi.

1. Suudlemine tugevdab immuunsüsteemi. Inimesed vahetavad kirgliku kümnesekundilise suudluse käigus umbes 80 miljonit bakterit. See avastus võib musitamisest jätta tõeliselt eemaletõukava - ning külmetus- ja gripihooaja eel lausa ebahügieenilise - mulje. Kuid tegelikult saab inimese immuunsüsteem sellest hoopis tugevamaks. Palju tõenäolisem on haigestuda päeva jooksul inimestega kätt surudes kui suudeldes.

2. Suudlemine muudab meid tähelepanelikumaks. Suudlemine aktiveerib ajus väga suure osa, mida on seostatud aistingualase teabega, sest me püüame suudluse käigus toimingust agaralt sotti saada, otsustamaks, mida edasi teha.

3. Suudlemine aitab kulutada kaloreid. Seda ei saa võrrelda jõusaalis trenni tegemisega, kuid ka sellest on abi. Suudeldes kulub kaks kuni kuus kilokalorit minutis. Sel ajal on töös ka mitu näolihast - nende pingutamine teeb põsed pringiks.

4. Suudlemine parandab enesetunnet. See vallandab hulgaliselt närviimpulsse, mis põrkavad ringi aju ja keele, huulte, näolihaste ning naha vahel. Miljardid väikesed närviühendused jagavad meie kehas infot laiali ja toodavad keemilisi signaale, mis muudavad me enesetunnet.

5. Suudlemine leevendab stressi. Suudlusega kaasnev lõõgastustunne ei ole pettekujutlus. Selle meeldiva tegevuse ajal väheneb organismis stressihormooni kortisooli tase ning tõuseb oksütotsiini tase, mis teeb rõõmsaks.

6. Suudlemine tõstab enesehinnangut. Kui tuju on parem ja stressitase madalamal, siis tunneb inimene end paremini ning ka tema enesehinnang tõuseb. See aga mõjutab otseselt elukvaliteeti.

7. Suudlemine vähendab valu. Kortisooli ehk niinimetatud stressihormooni tase langeb madalamale ja vähendab rahutustunnet. Veresooned omakorda laienevad ning verevarustus paraneb. See aitab leevendada valutunnet.

Suudlemispäev on saanud alguse 1990. aastal Suurbritanniast, kuid praeguseks levinud kõikjal maailmas.

Päeva juhtmõtteks on asjaolu, et inimesed on unustanud suudluse algse mõtte - väljendada sellega kiindumust, rahulolu, õnne, iha, austust, sõprust ja paljusid teisi emotsioone - ning suudlevad üksnes sotsiaalse formaalsuse või sümboolse žesti eesmärgil.

Suudlemise päeval on levinud ka mitmed rekorditejahid. Viimane Guinessi rekord pärineb aastast 2013, kui üks Tai paar suudles Pattayas järjepanu ühtekokku 58 tundi, 35 minutit ja 58 sekundit, vahendab Terviseinfo.ee.