Kodanikualgatuse "Lõpp puuriajale!" eesmärk on lõpetada põllumajandusloomade puuris pidamine kogu kontinendil. ELis on puuridesse vangistatud üle 300 miljoni sea, kana, jänese, pardi ja vasika. Enamikes puurides puudub sisustus, need on kitsad ega lase loomadel vabalt liikuda. Puurid on julmad ja ebavajalikud.

See ajalooline sündmus sündis tänu heale koostööle, kus Loomus ühendas jõud 170 MTÜ-ga üle kogu Euroopa. Keskkonna, tarbijate õiguste ja loomakaitsega tegelevad grupid moodustasid laiapõhjalise koalitsiooni, et jõuda ka kontinendi kõige kaugemates nurkades elavate inimesteni.

Ainuüksi Eestis kogus petitsioon enam kui 8800 kodaniku allkirja, kusjuures lõplikke tulemusi alles loetakse, sest paberkandjal petitsioone laekub veel.

Viimasel aastal peeti ühe miljoni allkirja eesmägi saavutamiseks (mis on vajalik edukaks kodanikualgatuseks) kampaania üritusi üle kogu ELi, töötati koos mõjukate parlamendisaadikute ja kuulsustega, paljastati uusi salajasi uurimusi puuristatud loomade pidamisest ning avaldati uus digitaalne kampaaniate loomise platvorm, kus inimesed said luua oma allkirjade kogumise veebilehti. Need tegevused aitasid kogu kontinendil ühiselt julmuse vastu välja astuda.

Kuna tegemist on ametliku petitsiooniga, liigub see nüüd Euroopa Komisjoni ja korraldajad saavad esitada algatuse otse Euroopa Parlamendile. Kui Euroopa kodanikualgatus "Lõpp puuriajale!" on edukas, aitab see parandada kõikide Euroopa põllumajandusloomade väljavaateid.