Kust on pärit hirm 13 kuupäevaga reede ees?

Kui otsida selle päeva kartmise põhjuseid ajaloost, siis peame pöörduma päris kauge aja taha. Kõige levinuma arvamuse kohaselt oli reede just see pattu täis päev, mil Eeva Aadamile keelatud vilja andis. Vanadel hiinlastel ja egiptlastel oli 13 algselt õnnenumber ning sümboliseeris elu üleminekut ja jätkumist teises ilmas, peale maapealse eksistentsi lõppu. Seoses Egiptuse tsivilisatsiooni allakäiguga hakati aga seda numbrit seostama lihtsalt surmaga ning see tekitas inimestes hirmu. Samuti leiab kristlikust traditsioonist viiteid, mis näitavad seda kombinatsiooni õnnetuna. Kristus löödi risti reedel ning tema viimasel õhtusöömaajal istus lauas 13 inimest, kellest viimasena saabus Juudas, keda teatakse äraandjana.

Ka viikingite traditsioonis oli number 13 ebaõnne number. Legend räägib, et 12 viikingite jumalat olid kokku kogunenud pidusöögiks Valhallasse, kui ilma kutsumata ilmus kohale Loki, kellega käisid alati kaasas pahandused. Nii ka seekord. Loki salasepitsused tekitasid tüli ja õhtu lõpes mõrvaga. See tõestas veelkord, et kui kokku satub 13 inimest, ei maksa head oodata.

Kas sellel päeval juhtub tavapärasest rohkem õnnetusi?

Uuringud näitavad, et selle kuu- ja nädalapäeva kombinatsiooni üle tunneb hirmu (triskaidekafoobiat) miljoneid inimesi maailmas, osad lausa niipalju, et ei julge kodust väljuda. Mis aga parandab statistikat õnnetusjuhtumite seisukohalt. Kuna inimesed püsivad rahulikult kodus, juhtub ka vähem kiirustamisest ja tähelepanematusest tekkivaid õnnetusi.

Võibolla olete üllatunult märganud, et paljudes hoonetes puudub 13. korrus ning ka mõnes lennukis pole 13. rida ja mõnes hotellis puudub ka 13. tuba. Seda kõike jällegi ebaõnne vältimiseks.Kui otsida ajaloost hirmsaid katastroofe, siis 13. ja reede ei paista selles osas kuidagi eriliselt silma. Läbi aegade on küll mõned õnnetused ka sellele päevale langenud, nagu näiteks Austraalia suurim metsatulekahju, Floridat laastanud orkaan Charley ja Kansases toimunud 1951. aasta suur üleujutus.

Kui muretsete, et tänasel päeval võib midagi halba juhtuda, siis teadke, et paanikaks pole põhjust. Tänane päev on niisama hea kui iga teine. Ei tasu ka karta, kui sel päeval tuleb ilmale laps või peate mõne olulise tehingu sõlmima, mingit külge naelutatud ebaõnne teile osaks ei lange.

13 ja reede on jumalanna päev

Seda maagilist kuupäeva pole mitte kõik halvaendeliseks pidanud. Iidsel ajal usuti, et 13. kuupäev, mis satub reedele on jumalanna päev, kus pühitsetakse ürgset ja jõulist naiselikku energiat ning loomulikke elu tsükleid - sündi, kasvamist ja surma. Usuti, et just sellel päeval tasub manifesteerida oma ellu tarkust, viljakust, naiselikku õrnust ja tugevust, loomingulisust ja ilu.

Reede energia aitab meil olla ka loominguline ja tuua värsket inspiratsiooni igasse projekti, mille kallal me parasjagu töötame. Reede energia on samuti väga hea aeg, et tõmmata kokku lahtiseid otsi ja panema neid häid ideid, mis on pulbitsemas, kõrvale, et nad ootaksid oma aega. See on ka täiuslik aeg, kus iseendale midagi head lubada, poputada ennast ja uuendada oma ilurutiine.

Kuna lisaks sellele, et on 13 ja reede, on ka täiskuuaeg, mis on tuntud oma maagilise jõu poolest, siis tasub täna teha rituaali, mis toob rikkust ja küllust.

Täiskuuaegne külluse rituaal

Muidugi on seda kõige parem teha keskööl. Pane pada vett täis ja kukuta sinna hõbemünt. Aseta pada endast vasakule, et kuusära paitaks vett. Seejärel puuduta käeseljaga padas olevat vett ning selliselt, et su kätele paistaks see sama kuusära. Sümboolselt tähendab see selles rituaalis, et sa võtad vastu kuu hõbeda.

Kätt liigutades lausu: "Hea kuu, palun too mulle enda rikkus. Täida mu käed hõbeda ja kullaga. Kõik, mida sa annad, mu rahakott jõuab kanda."

Korda seda 3x. Kui lõpetad, siis kalla vesi maapinnale.

Maagilist täiskuud ja 13. kuupäeva reedet!