Kaljukits (22. detsember - 19. jaanuar)

Ta on ülemusena väga osav ning suudab teha soovi korral suurt karjääri. Hoolimata sellest, et ta võib olla väga oluline inimene ja teha suuri asju, ei pürgi ta ometi kuulsuse poole. Pigem on tema jaoks tähtis teadmine, et ta on asendamatu. Kaljukitsed suudavad oma karjäärist hoolimata alati ka oma pere ja koduga tegeleda, neid ei jäta nad kunagi. Isegi kui nad on tööl, siis arvatavasti kuulete või näete tema pereliikmete kohta nii mõndagi. Kaljukits on ülemusena nagu hea lapsevanem, kes on range, kuid õiglane. Ta hoolib inimestest ja soovib alati võimaluse korral oma inimesi toetada ja aidata. Heategevus on kindlasti teema, mis teda köidab. Kui sa ei tegele tööl muude asjadega peale töö, oled kohusetundlik ja pead reeglitest kinni, siis ei peaks sul Kaljukitsest ülemusega küll mingeid probleeme olema. Samuti ära unusta, et temast tuleb lugu pidada. Isegi kui olete head sõbrad, säilita alati respekt ja viisakus.

Veevalaja (20. jaanuar - 18. veebruar)

Üldiselt ei armasta Veevalaja end suruda raamidesse, kus ta peab üheksast viieni kohal olema ja tegema tähtsaid otsuseid, mis puudutavad lisaks talle endale ka veel teisi. See ei tähenda, et ta poleks tark ega võimekas. Ta võib olla vägagi kompetentne ja saada suurepäraselt hakkama, kuid sisimas peidab ta ometi igatsust olla vaba. Ta ei ole kindlasti klassikaline ülemus, temas on annus hipilikku hajameelsust, samas on tal suurepärane vaist, et sõlmida kasulikke tehinguid. Kuigi ta on meeldiv inimene, võib ta ometi üllatada sellega, et jätab asjad viimasele minutile või mõtleb millegi olulise osas ümber. Kokkuvõtvalt võib öelda, et ta saab hästi hakkama aga tal on oma kummalised kombed, millega peab pisut harjuma. Ta ei soosi looderdajaid ega ebaausaid inimesi. Samas, ta ei vaata halva pilguga neid, kes töövälisel ajal tegelevad jumal teab millega. Tema jaoks on oluline, et töö oleks korrektselt tehtud. Vabal ajal tee, mis tahad. Raskusi võib valmistada see, et ta ei kipu oma otsuseid või äkilisi meelemuutusi eriti selgitama, kuna eeldab, et kõik nopivad infot oma sisetunde või sisemise antenni abil kusagilt mujal, mitte temalt.

Kalad (19. veeb - 20. märts)

Kaladest ülemus pole just sagedane nähtus, kuna nad eelistavad pigem töötada üksinda, mitte juhtida teisi. Samas, loovatel aladel, kus tuleb kasuks tema rikas kujutlusvõime ja head ideed, on Kalad ometi väga edukad. Nad on pigem kutsutud teenima inimkonda, mitte haarama võimu. Nad võivad olla kohati ka pisut riukalikud ja kasutada erinevaid taktikaid, et oma tahtmist saada, kuid seda võib jällegi kutsuda mängulisuseks ja hea fantaasia tulemuseks. Nad on oma hingelaadilt müstikud ja usuvad käega kompamatut, kuid ei soovi seda just kergesti tunnistada, eriti mitte oma alluvatele. Kui soovid oma ülemusega hästi läbi saada, siis ära kurna teda liigselt oma palvete ja soovidega, ole loominguline ja üllata teda suurepäraste ideede ning oma põneva ja teistmoodi maailmanägemusega. See pälvib kindlasti tähelepanu ja kiitust.

Jäär (21. märts - 20. aprill)

Jäärast ülemus ei salli poolikult tehtud töid, logelemist ega asjade edasilükkamist. Ta ootab, et tema alluvad oleksid oma tööst sama vaimustatud kui tema. Ilmselt tasub valmis olla ka ületunnitööks. Kui ta ei ole sinu tööga rahul, siis ütleb ta selle otse välja, säästmata kellegi tundeid. Samas, ta annab soovi korral alati uue võimaluse ennast parandada, kui näitad välja kahetsust oma eksimuse pärast. Ta on helde küll andma puhkusepäevi ja palgakõrgendust, kuid selle eest ootab, et heidaksid kõik oma tegemised kõrvale, kui temal midagi vaja on. Ta ei salli võltse meelitusi, ent kui kiitus on öeldud siiralt ja ta tunneb, et temast tõesti lugu peetakse, siis tasub teda kiita küll, sest tegelikult meeldib talle tunnustus väga. Ta hindab väga töötajate omapoolset initsiatiivi, pühendumist ja tahtejõu rakendamist töösse, nagu tema seda teeb.

Sõnn (21. aprill - 21. mai)

Sõnnist ülemusega suhtlemisel on üks kuldreegel - ära pane tema kannatust proovile! Tema olek ja käitumine tunduvad pealtnäha nii rahumeelsed ja kannatlikud, kuid see on petlik. Tegelikult jälgib ta hoolega, kes kasutab tema leebet olekut ära ja ei proovigi pingutada. Ning kui tema kannatus ükskord katkeb, siis ei tasu selles küll kedagi teist süüdistada kui iseennast. Tema sooviks on suhtuda kõigisse õiglaselt ja see tähendab ka seda, et need, kes pole privileege ära teeninud, need seda ka ei saa. Ta on väga praktilise meelega ja tema sooviks on saada alati kõigest maksimum, mida ta ette võtab. Ta ei anna alla, vaid pingutab võiduka lõpuni. Tema kangekaelsus ja põikpäisus võivad ajada kohati lausa vihale, kuid just need omadused on need, tänu millele ta on oma edu saavutanud.

Kaksikud (22. mai - 21. juuni)

Kaksikud võivad küll olla juhid ja ülemused, kuid see pole nende eluaegne kutsumus. Neil on selleks liiga muutlik meel, et püsida kindlalt ainult ühel lainel. See muutub nende jaoks pikas plaanis lihtsalt igavaks rutiiniks. Nad vajavad liikumist, arengut ja muutusi. Mitte, et nad ülemusks ei sobiks. Nad annavad endast kõik, et oma ülesannete kõrgusel olla, vahel isegi liiga palju. Liiga kuivad detailid nüristavad Kaksikutest ülemuse lennukat vaimu. Selle eest suudab ta aga tungida kõigisse intriigidesse ja saladustesse, mis töökohal peaksid aset leidma. Tal oleksid justkui ka kuklas silmad. Seega, kui tahad oma Kaksikutest ülemusega läbi saada, ei tasu sahkerdada ega intriige punuda. Ta on hea inimestetundja ja suurepärane suhtleja. Oma hea veenmisvõimega suudab ta kõik oma plaanid kenasti ja sujuvalt läbi suruda nii, et alluvad on sellega igati rahul.

Vähk (22. juuni - 23. juuli)

Vähist ülemusega juba nalja ei ole. Tal on väga selged tööalased eesmärgid - saada tuntuks, teenida raha, olla teistest edukam. Tema jaoks on prestiiž ja võim väga tähtsad ning ta ootab, et ka tema alluvad seda mõistaksid ja saavutada aitaksid. Ta lausa naudib äri tegemist ja kauplemist. See pakub talle tõelist rahulolu. Tal on ka suurepärane mälu ja tähelepanuvõime, seega töö aja ei tasu sul muuga tegeleda ja ka kellaaegadest pea parem sekundi pealt kinni. Oma südames on ta tegelikult väga siiras, abivalmis ja helde ning mõistab kõiki sinu tundeid, kuid töö on töö. Ja seda ei tasu hetkeksi unustada. Nii, et visadust ja kannatlikkust. See tasub end Vähi alluvuses töötades alati ära.

Lõvi (24. juuli - 23. august)

Kui sinu ülemus on Lõvi sodiaagimärgi esindaja, siis sa ilmselt tead, et ta on suurepärane organisaator, ülesannete ja kohtustuste jagaja. Tal on suurepärane võime delegeerida ebameeldivamad kohustused oma alluvatele. Sest selleks ju alluvad ongi? Ta suhtub sinusse väga soosivalt, kui sul on häid ideid ja loovust. Talle meeldib luksus, elegantus ja stiil, seda ka oma asjaajamises. Kui sinulgi seda on, siis jääd ülemusele kindlasti silma. Selle kõige põhjal võib jääda mulje, et ta on pisut pealiskaudne ja välisele keskendunud, kuid see on vale. Tema jaoks on lihtsalt oluline täiuslikkus. Kõik peab olema suurepärane nii seest kui väljast. Ja tegelikult on tal väga hea süda, mis ei keeldu kunagi abist, kui teda kenasti palutakse ja hiljem lugupidavalt meeles peetakse. Ta ei salli klatši ja intriige ning seda, kui tema eest saladusi hoitakse. Sellise käitumisega langeb igaüks kohe tema musta nimekirja. Õige kohtlemise korral on aga paremat ülemust kui Lõvi tõeliselt raske leida.

Neitsi (24. august - 23. september)

Neitsist ülemus kaldub pigem pisidetailide nägemisele, kui suure pildi hindamisele. Talle sobib, kui ta saab tegeleda ühe projektiga korraga, sest tema eesmärk on pedantne filigraansus. Temalt ei tasu oodata asjade ilustamist, vaid sulle edastatakse faktid täpselt nii nagu need on. Kõige vähem sallib ta enda ümber lohakust, tähtaegadest mitte kinni pidamist ja valetamist. Sama palju ju kõike eelnevat, vihkab ta seda kui keegi talle tema enda ebatäpsusi nina alla hõõrub. Ta võtab kriitikat väga südamesse ja ei unustas seda just kergelt. Kui suudad kohanduda kõigi tema nõudmistega, siis võid avastada, et tegelikult on su ülemus ju päris heasüdamlik ja õiglane inimene. Näita talle oma austust ja sa saad temaga suurepäraselt läbi.

Kaalud (24. september - 23. oktoober)

Kaaludest ülemuse pealtnäha vagura ja leebe kesta all peitub osav suhtleja ja tegutseja. Ta suudab ennast kuulama panna ja olla vajadusel erakordselt veenev. Teda huvitavad oma alluvate seisukohad aga otsuse teeb ta muidugi ikka sellise, mida ta ise parimaks peab. Tal on seletamatu sarm, mis paneb inimesed teda kuulama ja austama. Pealtnäha tundub, justkui oleks ta väga tasakaalukas ja stabiilne inimene, kuid selleni on ta jõudnud pika sisemise vaagimise ja kõhklemise tulemusel. Tema jaoks on väga oluline, et ta saaks töövälisel ajal segamatult puhata ning ka korralikke lõunapause pidada. Seega, ära vabal ajal teda tööküsimustes tülita. Muidu on ta igati meeldiv, viisakas ja sõbralik.

Skorpion (24. oktoober - 22. november)

Skorpionist ülemus võib olla mahe, leebe ja kena, kuid ühes käes hoiab ta alati malakat, et vajadusel eksijaid nuhelda. Ta hindab väga kohusetundlikkust, tähtaegadest kinnipidamist, õiglust ja kõikide saladuste teadasaamist. Ta ei taha, et tema eest jääks midagi varjatuks. Ei sinu plaan lähiajal ametikohta vahetada ega ka põhjus, miks sa juba mõnda aega seletamatult rõõmsalt ringi käid. Tema kui ülemus peab oma kohustuseks sellele jälile saada. Aga ta ei pea palju pingutama, sest mingil huvitaval kombel räägivad alluvad talle oma elust ilma küsimatagi. Ta ümbritseb end osavalt ustavate inimestega, teistest oskab ta vabaneda või eemale hoida. Talle ei meeldi oma emotsioone välja näidata, vaid eelistab jätta rahuliku ja kindlameelse mulje. Komplimente võib talle teha, kuid tõesti ainult siis, kui need on südamest tulnud ja siirad.

Ambur (23. november - 21.detsember)

Amburist ülemus ei püsi hetkeksi paigal. Tal on plaane, ideid, koosolekuid, reise ja kohtumisi, kuhu ta peab kohe tormama, kui ta just juba ei ole hiljaks jäänud. Talle meeldib uusi asju välja mõelda ja projekte käivitada ning tema ideed on suurepärased, tuleb vaid leida keegi, kes need suudab ellu viia. Ta on vahel lausa talumatult aus. Ta ei näe vaeva, et tõde ilustada ja sellega võib ta oma alluvate tuju rikkuda, kuid juba mõne aja pärast võib ta sama sujuvalt sind üle puistata komplimentidega nii, et sa ei teagi, kas ta peab sinust lugu või siiski mitte. Üldiselt tahab ta kõigile meeldida aga kui ta ei meeldi, siis sellest pole ka suurt midagi - tema ennast muutma ei hakka, sest ta on ju juba päris täiuslik. Üldiselt ta ongi siiras ja sõbralik, kui siis vahel lihtsalt pisut taktitundetu. Sellest hoolimata on tal palju sõpru ja tuttavaid, tänu kellele ta ka elus lihtsamini hakkama saab.

Loe lisaks:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid