Loo jutustas mulle mu isa, kes mõned aastad tagasi endale uue elamise ostis. Uus kodu asus ranna ääres, ühes armsas väikeses majakeses. Nagu ikka, alguses oli ärevust ja rõõmu palju ning ootused seoses uue koduga suured. Üsna pea aga selgus, et kõik ei ole siiski nii roosiline, kui alguses tundus - mõne päeva möödudes saadi aru, et see maja ei lähe kohe kuidagi soojaks. Tee, mis tahad, ikka on majas külm. Sellega kummalised lood aga alles algasid.

Maja oli ehitatud nii, et wc oli sisse seatud ühele poole koridori ja magamistoad teisele poole ning nii juhtuski, et ühel ööl kui isa tahtis wc-sse minna, seisis koridoris tema teele ette üks valge kogu. See oli piisav, et edasi mitte minna.

Mõne päeva möödudes juhtus järgmine veider sündmus. Naine, kellega koos isa elas, nägi ühel ööl unes heatahtlikku naist, kes teda hoiatas järgnevate sõnadega: "See maja ei lähe ealeski soojaks! Siin pole hea elada, sest see koht pole loodud elavatele hingedele, kolige ära!".

Rõõm uude koju kolimisest asendus peagi ebamugavustunde, hirmu ja kõhklustega. Veel paaril korral kohtuti koridoris kummalise koguga, kes justkui tee peal ees seisis. Kuna maja ei läinud ka kõigist pingutustest hoolimata soojaks, otsustati, et ehk on tõesti mõistlikum ära kolida. Mõne aja möödudes leidis isa koos oma naisega endale korteri, kuhu elama koliti.

Juba järgmisel ööl ilmus naise unenäkku taas too sama naine, kes teda majas elamise eest hoiatanud oli. See saladuslik naine tänas ja lausus: "Olete tublid, et tegite hea otsuse ära kolida, seal majas te poleks kunagi õnnelikuks saanud". Siis selgus ka, et naine unenäos oli mu isa naise ema.

Loo saatis Alkeemiale Kadri Männilaan

Kui sinul on mõni kummituslugu või kohtumine mõne üleloomuliku jõuga, mida soovid Alkeemia.ee lugejatega jagada, siis palun kirjuta toimetus@alkeemia.ee