Kuu loomine on suurepärane aeg uueks alguseks. Kuna see periood ei kesta pikalt, vaid päev enne ja päev peale Kuu loomise tipphetke, siis tasub juba praegu plaane teha, et Kuu loomise aega maksimaalselt ära kasutada. Seekordne noore Kuu loomine toimub Lõvi tähemärgis, seega on esiplaanil kõik see, mis on seotud inimeste välise küljega. Lõvi märk võimendab kõike meie elus, millele oma tähelepanu suuname. Lõvil on jõudu ja võimu muuta just seda, mida soovib. Ka suhete teemad on nüüd tõusnud esiplaanile ja pole ime kui just praegu kohtud oma elu armastusega või ilmub sinu ellu mõni kirglik armuke.

Nüüd tasub olla tähelepanelik, et sa ei laseks end asjade välisest küljest eksitada, sest kõik ei ole kuld, mis hiilgab. Süvene ka pealispinna alla ja näe olukordade sügavamat sisu ja tähendust. Kui jääd pinnapealseks, siis võid langeda lõksu või jääda rumalasse olukorda.

Tervis osas tasub nüüd tähelepanelik olla just nende organite ja kehaosadega, mis alluvad Lõvi märgile. Need on selgroog, selg, süda, diafragma (päikesepõimik). Tuleks vältida igasugust ülepingutamist ja stressi.

Praegusel ajahetkel on sobivaimateks kristallideks järgmised:

Tiigrisilm - kaitseb halbade mõtete, needuste ja kurja silma eest. Tugevdab sisemist jõudu, enesekindlust, positiivsust. Tasakaalustab mees-ja naisenergiat.

Päikesekivi - suurendab positiivsust, tõmbab ligi küllust ja aitab soovidel täituda. Annab energiat ja vähendab stressi. Võimendab seksuaalenergia liikumist ja aktiveerib viljakust.

Karneool - äratab seksuaalse iha ja õpetab maisest elust rõõmu tundma. Lisab oprimismi, annab jõudu ja kannatlikkust. Õpetab rõõmu tundma oma keha ja elu üle.

Neid kristalle tasub kanda ehtena, hoida enda lähedal, nendega mediteerida või paigutada nad kodus külluse nurka.

Homme ootab meid ees ka päikesevarjutus

"11. augusti päikesevarjutust on osalisena näha ka Eestis," ütles hobiastronoom Martin Vällik Fortele. "Asume varjutuse lõunaservas, seega näeme Eestis, et Päikesest on üsna pisike tükk ära haugatud. Ja mida rohkem lõuna poole, seda väiksemaks see tükike jääb," ütles Vällik.

Tallinnast vaadeldes algab päikesevarjutus 11. augustil kell 11:53 ning lõppeb 12:41. Päikesevarjutuse maksimum jõuab kätte kell 12:17. Tartust vaadeldes kestab varjutus täpselt kella 12st kuni 12:39ni. Ülikoolilinnas on varjutuse maksimum kell 12:20. Sõltuvalt asukohast varieeruvad päikesevarjutuse kellaajad pisut, täpseid aegasid oma kodukohas saad vaadata SIIT.

Erinevalt kuuvarjutusest ei tohi päikesevarjutust vaadelda ilma spetsiaalsete abivahenditeta.

Tartu tähetorni töötajad jagavad päikesevarjutuse vaatlemiseks nippe.

* Parim, mugavaim ja ohutuim on päikesevarjutust vaadata spetsiaalse päikeseteleskoobi abil. Neid leidub mitmes suures avalikus varjutuse vaatlemise kohas, sh Tartu tähetornis.

* Päikesevarjutust saab ohutult vaadata ka läbi päikesefiltri, filtrikilega varustatud teleskoobi ja binokli või spetsiaalsete päikesevarjutuse prillide.

* Filtrikilet saab osta näiteks veebipoest teleskoop.ee. Ettevaatust: kile on õrn ja kui see on kahjustatud, pole läbi selle vaatamine enam turvaline.

* Varjutust saab vaadata ka projektsioonimeetodil. Kui teleskoopi või binoklisse sisse vaatamise asemel suunata see varju järgi Päikesele ja teleskoobi okulaarist mõnikümmend sentimeetrit eemal hoida valget paberit, siis tekib Päikese projektsioon, mida on ohutu ja mugav vaadelda. NB! Ilma filtrita teleskoopi ja binoklisse sisse vaadata on ohtlik!

* Projektsioonimeetodit saab kasutada ka ilma teleskoobi või binoklita. Selleks läheb vaja ainult kingakarpi, mille kaas pealt ära käib. Kingakarbi kitsama seina keskele tuleb teha nõelaga pisike auk, karp suunata Päikese poole (selleks tuleb vaadata, kuidas muutub karbi vari maapinnal - kui vari on kõige väiksem, on karp Päikese suunas) ning vaadata karpi pealt sisse - auguga seina vastasseina tekib pisike Päikese kujutis.

* Varjutust saab vaadata ka läbi keevitamisel kasutatava kaitseklaasi DIN14, mida leiab suuremate ehituspoodide riiulitelt.

* Kuigi laialt on levinud arvamus, et CD/DVD-plaadid on päikesevarjutuse vaatlemisel hea alternatiiv professionaalsetele vahenditele, tuleb nende kasutamisel olla ülimalt tähelepanelik. Kui näete tavavalguses CD-st või klaasist läbi, ei ole Päikese vaatlemine nendega kindlasti ohutu.

* Oluline on meeles pidada ka seda, et läbi tumeda CD või DVD vaadeldes ei tohi Päikest vaadata läbi ketta keskel oleva augu, vaid läbi ketta enda.

* Kui Päike tundub liiga hele ja on silmadele ebamugav, siis pole selle vaatlemiseks valitud meetod tõenäoliselt ohutu.

Päikesevarjutuse vaime mõju

Päikesevarjutusel on võime tuua pinnale ja aktiveerida kõik see, mis vajab sinu elus muutmist. Nüüd võid tunda eriti tugevalt, kuidas mõned asjad, mis sinu elus ei ole päris "õiged" hakkavad tugevalt pead tõstma ja häirima. Võid tunda end eriliselt emotsionaalsena või koged tunnetetormi ja tujude vaheldumist. Katsu tugevate tunnete ilmnedes säilitada rahu ja mõelda, miks üks või teine asi sind nii väga puudutab. Nii ilmutavad sulle end need kitsaskohad, mis on hoidnud sind tagasi ja pärsivad sinu täielikku potentsiaali ja arengut.

Anna endale võimalus puhata, lihtsalt olla, minna loodusesse. Mida rahulikumas kohas sa oled ja mida vähem on sinu ümber inimesi, kes sinuga hetkel ei sobitu, seda turvalisemalt ja paremini saad end tunda. Võimaluse korral kirjuta oma tunded ja mõtted üles, et nendega ka hiljem tegeleda ning endale piirangutevabam tulevik luua.

Lisaks noore Kuu loomisele ja päikesevarjutusele ootab meid nädalavahetusel ees ka perseiidide tähesadu, seega, pilgud taevasse! Loe tähesaju kohta siit: PILGUD ÖÖTAEVASSE! Nädalavahetusel ootab meid ees perseiidide meteoorivoolu tipphetk

Allikad: Alkeemia.ee, Forte.delfi.ee