Lahkunud lähedaste külaskäigud

Kui surnud su unenäkku ilmuvad, külastavad nad sind päriselt. Vahel tulevad nad sinuga hüvasti jätma, enne kui maisest vallast lahkuvad. Kui kohtad lahkunud lähedast, kellega sul polnud häid suhteid, siis tavaliselt palub ta sinult andestust ja tahab haavad parandada.

Doktor Ian Stevenson Virginia ülikoolist viis läbi mitmeid uurimusi, mis olid seotud surmalähedaste kogemuste ja lahkunute külaskäikudega unenägudes. Ta järeldas nende põhjal, et inimese teadvus säilib pärast keha füüsilist surma ning et meie surnud lähedased tõepoolest külastavad meid unenägudes!

Peainglid Miikael ja Azrael aitavad kadunukestel meiega une ajal ühendust võtta. Peaingel Azrael hoolitseb lahkunud lähedaste eest ja aitab inimestel ühest elust teise minna. Kaitseinglid saabuvad samuti une ajal, et aidata kaasa meie suhtlemisele oma lähedastega. Me ei näe neid ingleid, aga nad on alati kohal.

Oleme kuulnud palju lugusid kallite kadunukeste külaskäikudest. Me loodame, et järgnevad lood toovad sulle lohutust ja lootust.

...

Heather Hansen kohtus ja rääkis unenäos oma armsa sõbraga, kes oli surnud 19 aasta eest. Ehkki Heather ei mäleta täpselt nende vestlust, mäletab ta oma rahutust keset suurt rahvahulka enne nende kohtumist. Samuti mäletab ta ka seda imelist rahu ja selguse tunnet, mis sellele järgnes. Ärgates oli Heather saanud sellest kogemusest kosutust.

...

Mõni päev pärast seda, kui Summer sai teada, et ta isa toakaaslane Gordon on surnud, hakkas ta temast unenägusid nägema. Ühes tähendusrikkas unenäos istus ta koos Gordoniga verandal ja ajas juttu. Mees juhatas ta oma korterisse ja ütles talle, et peab lahkuma. Ta kallistas Summerit, enne kui peaingel Miikael ta trepist üles viis. Gordon pidi Summeriga hüvasti jätma tervendamisega seotud põhjustel. Peaingel Miikael viis nad kokku, et nad võiksid viimast korda kallistada. Gordon kiirustas Summerit välja verandale minema, sest läks ise koos peaingel Miikaeliga trepist üles, mis tähistas ta minekut teise kohta, mida võib nimetada ka taevaks.

...

Diane palvetas, et ta hiljuti surnud nõbu oleks ümbritsetud inglitest. Öösel nägi ta unes, et ta nõbu oli pidustustel ja teda ümbritsesid talle kallid inimesed, kes kandsid lendlevaid valgeid rõivaid. Diane sai aru, et inglid näitasid talle, et on ta nõo juures. Unenägu oli kinnitus selle kohta, et ta palveid oli kuulda võetud.

...

Joanne kaotas oma venna Patricku 1992. aasta juulis. Ta oli siis 20-aastane. Joanne oli olnud Patrickule ema eest ja alati tema pärast muretsenud. Kuu pärast Patricku surma ärkas Joanne üles ja arvas, et oli und näinud. Patrick istus ta voodil ja naeratas. Ta ütles: "Ära kurvasta, Wanny. Mul pole häda midagi." (Wannyks nimetas Patrick Joanne'i.) Ta kallistas Joanne'i ja kadus siis. Joanne'ile tundus see kõik väga tõelisena. Mõni päev hiljem soovis Joanne'i sõbranna Pam õhtul koos Joanne'iga välja minna, et tuju paremaks läheks. Isegi leinates sai Joanne aru, et miski teeb Pamile muret. Lõpuks hakkas Pam rääkima. Ta ütles, et mõne päeva eest oli ta näinud unenägu, kus Patrick istus ta voodil. Ta ütles: "Ütle Wannyle, et mul pole häda midagi." Seejärel oli ta läinud. Pam oli kartnud sellest Joanne'ile rääkida ja väga vähesed inimesed teadsid hüüdnime, millega Patrick teda kutsus. Tema meelest pidi Joanne selle sõnumi kätte saama, aga ei teadnud, et nad mõlemad olid saanud selle sama sõnumi. Sõbrannad naersid ja nutsid vaheldumisi. Patrick teadis, et ta armastatud õde vajab lohutust ning leidis viisi, kuidas seda talle anda - kaks korda.

...

Sherree kaotas oma venna Craigi kaheksa aastat tagasi, kui ta oli 29. Enne surma oli Craigil väga raske aeg. Aasta pärast venna surma oli Sherreel äärmiselt ergas unenägu. Unenäos oli Sherree puhkusel kohas, mida ta ei tundnud. Oli soe ja ta jättis oma perekonna restorani istuma ning läks värsket õhku hingama. Ukse juurde minnes nägi ta üht vapustavat pikkade blondide juustega tüdrukut maas istumas. Sherree läks tema juurde ja ütles, et ta on kõige ilusam olend, keda kunagi on näinud. Tüdruk tõusis ja naeratas Sherreele. Seejärel märkas naine, kui pikk see olend tundus. Ta kõrgus Sherree kohal. Ilus tüdruk ütles: "Sherree, mul on sulle üllatus." Sherree pööras ringi, et küsida, kuidas ta teab tema nime- ja ta ees seisis Craig. Ta nägi suurepärane välja, just nagu varem. Ta tundus olevat isegi mitu aastat noorem. Mööda Sherree põski hakkasid voolama pisarad ja ta hüüdis oma isa, kes tollal ei uskunud teispoolsesse ellu. Ta tahtis, et isa näeks Craigi elusa ja tervena. See unenägu tõi Sherreele sügava rahu ning ta on alati uskunud inglitesse ja nende sidemesse Vaimuga. Ta usub, et see kaunis tüdruk oli ta venna kaitseingel. Meie arvame sedasama.

Meie kallid lahkunud võivad meid külastada rohkem kui üks kord, et meid aidata, lohutada ja toetada.

Jeri Smithi külastas mitu korda ta parim sõber Kathy, kes oli surnud kümme aastat tagasi 44 aasta vanuses, põhjuseks äkiline ajuaneurüsm. Kathy oli vapustavalt kaunis naine, ronkmustade juuste ja sügavsiniste silmadega, mille intensiivsus vahel ehmatas Jerit. Ent veel hämmastavam ilust oli Kathy tagasihoidlikkus. Sageli tegi ta salaja heategusid ning tal oli loomupärane oskus nõu anda, samuti oli ta väga südamlik. Nad usaldasid teineteisele kõike. Kathy suhtus avatult Jumalasse ja loodusesse. Talle meeldis näidata Jerile teatud numbrite tähendust, näiteks saja-aastase kiriku aadressi (111), samuti numbrite 7 ja 11 kombinatsioone autonumbritel ja kelladel. Kathy tegi Jeri teadlikuks ka sulgede spirituaalsest tähendusest. Jeri jaoks oli Kathy tulvil elu. Jeri tundis sügavat kurbust, kui Kathy äkki suri. Ühel kuumal juulikuu ööl, kuu pärast seda traagilist sündmust, magasid Jeri ja ta poeg väljas tagaõues ja Jeri nägi unes säravat valgusseina, mis tundus liikuvat nagu vesi. Unenäos ootas Jeri selle seina juurest Kathyt, et koos kirikusse minna, ja Kathy jäi hiljaks. Jeri istus kannatlikult teda oodates nagu alati. Siis Jeri nägi teda - Kathy kiirgas! Sellel hetkel sai Jeri aru, et valgussein, mida ta nägi, on Püha Vaim. Ärgates oli ta ülevas meeleolus ja teadis, et Kathyga on kõik hästi. Jeri tundis suurt rahu, kui Kathy oli teda unenäos külastanud. Teisel korral nägi Jeri unes, et tema, ta poiss-sõber ja Kathy istusid koos tribüünil. Kathy osutas, et samal ajal kui Jeri oma poiss-sõbral käest kinni hoidis, lõi poiss teise tüdrukuga käsi kokku. Kathy valvas ikka veel Jeri järele, andes talle teada,et ta poiss-sõber on truudusetu! Kolmandas unenäos nägi Jeri Kathyt, kes piilus kööginurgast. Ta tundis, et just nii valvas Kathy tema järele. Ja neljandas unenäos tõmbas Kathy Jeri magamistuppa, et hoiatada teda inimese eest, kes võis teda ära kasutada. Jeri meelest on Kathy üks ta kaitseinglitest, kes on vaadanud tema ja ta poja järele viimased kümme aastat. Varsti pärast Kathy surma seisis Jeri kohviku ees ja leidis maast kauni valge sule. See oli Kathy visiitkaart.

Lahkunud loomad

Lahkunute hulgas, kes meil külas käivad, võivad olla kalemmikloomad. Sageli tahavad loomad meid toetada, rahustada või lihtsalt tere öelda. Su unenäoteejuht koos peaingel Arieli ja su kõrgema minaga korraldab sulle unes kohtumise su kalli lemmikuga. Peaingel Ariel kaitseb loomi ja aitab neil teisele poole jõuda. Samuti kui inimeste puhul on loomad, kes sind unes külastavad, tõesti sinuga, öeldes, et nad armastavad sind. Nad tahavad sulle teada anda, et on terved ja õnnelikud ning soo-vivad, et sina oleksid samuti.

Geraldine kaotas oma kalli koera, kümneaastase Brazeni ränga haiguse tagajärjel. Nelja päeva jooksul pidi Geraldine tegema südantlõhestava otsuse panna koer magama. See oli Geraldine'ile väga raske proovilepanek, sest Brazen oli ta hingesugulane ja suurim õpetaja. Oma surmahetkel kaalus koer 44,4 naela (20,1 kg). Hiljem, kui Geraldine nägi number 4, meenutas see talle Brazeni kaotust. Vana-aastaõhtul läks Geraldine koos mehega välja sööma, ehkki oli ikka veel leinameeleolus. Geraldine'i riidehoiunumber oli 44. Ta teadis, et Brazen annab talle sellega teada, et on koos tema ja ta mehega. Varsti avastas Geraldine, et Brazenist on saanud ta teejuht. Koer esineb Geraldine'i unenägudes ja annab talle edasi sõnumeid. Ühel öösel nägi Geraldine unes, et kohtus Brazeniga värviküllasel maastikul. Koer jooksis vabalt koos teiste kaunite olenditega. Õhus oli tunda armastust. Teisel korral nägi Geraldine unes, et Brazen näitas talle üht kohta lõplikkuse ja lõpmatuse vahel. Koera unenäokülaskäikude ajal on Geraldine'il ülevoolav teadmise ja mõistmise tunne. Tal on suur puudus oma koera füüsilisest kohalolekust, ent isegi pärast surma on Brazen naise suurim õpetaja.

...

2002. aasta jaanuaris, pärast vestlust loomaarstiga, tegi Ellen raske otsuse panna magama oma väga haige kümne-aastane koer. Hoolimata sellest, et Ellen pidas seda paratamatuseks, tundis ta pärast suurt leina. Ta nuttis kogu päeva ja isegi unes. Ühel öösel nägi Ellen unenägu, kus ta oli taevas, ja ka ta kallis koer oli seal. Ta küsis koeralt, kas ta on tõesti taevas, paludes tal anda selle kohta märk - et tuul hakkaks puhuma. Hetke pärast kuulis Ellen tuule müha! Ta oli väga rõõmus kinnituse üle, et koeraga on kõik hästi. Järgmisel hommikul ärkas Ellen üles tundega, nagu oleks keegi sõrmenipsuga ta leina ära võtnud - see oli täielikult kadunud! Elleni mees rääkis talle, et nägi, kuidas ta unes nutab. Mees märkas, et Ellen hakkas kellegagi rääkima, silmad kinni. Seejärel hingas naine sügavalt sisse ja välja ning pööras teise külje, jäädes rahulikult magama. Mõni päev hiljem külastas Ellen hooldekodus oma vanaema Bettyt. Ellen arvas, et saab koera leinamise pärast riielda, eriti seetõttu, et kolm Betty last olid väiksena surnud. Ellen rääkis talle oma kummalisest unenäost ja sellest, et äkki oli ta lein kadunud. Seejärel jutustas Betty oma leinast ja sellest ülesaamisest. 1920. aastate lõpul suri Betty kaheaastane tütar põletustesse, olles kukkunud ämbrisse, kus rõivaid pesti. Betty leinas teda sügavalt kuude kaupa. Ühel ööl nägi ta oma tütart unes. Ta nägi, kuidas tütar marsib reas koos teiste lastega. Betty hüüdis oma tütart, kes talle kulmu kortsutas ja ütles: "Jäta järele, sa hoiad mind tagasi." Kui Betty ärkas, oli ta lein kadunud. Pärast seda, kui Betty oma lapselapsele sellest unenäost rääkis, oli kindel, et nad mõlemad kogesid teispoolset leinast tervendamist.

Allikas: Doreen Virtue, Melissa Virtue "Inglite saadetud tähenduslikud unenäod", kirjastus Pilgrim

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid