Ettevõtlik inimene on see, kes ise algatab midagi, ta ei oota, et keegi teine talle midagi kandikul kätte ulataks. Väga sageli tuleb algatusvõime soovist muuta midagi paremaks või vajadusest tegutseda. Mõnikord toimub initsiatiivi haaramine ka kärsitusest. Edukad ettevõtjad tegutsevad, sest nende vaim on rahutu, nad tahavad ennast teostada, soovivad kuskile jõuda, nad tahavad teada, kus nende piirid asuvad, sageli huvitab neid ka see, kus teiste inimeste piirid asuvad.

Kui rääkida ettevõtjast ärilises-majanduslikus kontekstis, siis olen märganud, et väga harva seavad ettevõtjad endale rahalisi eesmärke puhtalt raha enda pärast. Eesmärke seatakse mõnikord puhast mängujanust, huvist, eksperimenteerimise soovist. Kui rahalised eesmärgid täidetakse, siis ei tunne need inimesed, et nüüd oleks aeg loorberitel puhata, vaid hakatakse otsima uut mängumaad, välja mõtlema uut plaani. Ettevõtjana on võimalusi lõputult ja isegi kui mõnikord tundub, et joostakse ummikusse, siis enamasti toimuvad ummikusse jooksmist enne uut järgmise tasandi etappi. Kõrvaltvaatajale võib tunduda, et ettevõtlike inimeste elu on põnev, huvitav, mänguline, alati liikumises ja LIHTNE. Samas on ettevõtliku inimesena keeruline võtta aega maha ning ettevõtjatel on sageli tunne, et puudub turvavõrk või mugavustsoon, puhata ei ole justkui võimalik.

Ettevõtlikusest on oluline rääkida ka spirituaalses kontekstis, sest just külluse-energia on miski, mis on tihedalt seotud ettevõtlikkusega ja ettevõtlikkus omakorda pole mitte midagi muud, kui oskus näha seda, mis on hetkeolukorras ning olukorra potentsiaali maksimaalsel määral kasutada. Külluse-energia tähendab lihtsalt öelduna seda, et sa usud, et saad alati selle, mida eluks vajad, et kõikidele inimestele jätkub seda, mida neil vaja on. Samamoodi nagu külluse-taotluseid peab aeg-ajalt üle vaatama, vajadusel uuendama ja muutma, tuleb ka ettevõtlikul inimesel teha iseenda maistes ja vaimsetes varades ülevaatuseid, uuendusi ja muutusi. Ettevõtlik inimene ei pruugi ealeski tunda, et temal enam nüüd kuskile areneda ei ole, pidev areng, liikumine, laienemine on sama vajalik nagu hapnik eluks.

Ettevõtlikkusest ja eelkõige selle mõiste tähendusest ärilises-majanduslikus plaanis on vaja rääkida seetõttu, et sageli arvatakse, et ettevõtjaks võib saada. Kahjuks või õnneks see päris nii ei ole, sest ettevõtlikkus on iseloomuomadus, mida annab edasi arendada, kuid mida pole võimalik kusagilt hankida. Põhjus, miks ma soovisin avada ettevõtluse teemat, on see, et julgustada inimesi analüüsima oma praegust elu, võimalik, et soovin julgustada nii mõndagi inimest alustama ettevõtlusega ja mõnel inimesel soovitan hoolega järele mõelda, kas ettevõtlikku vaimu ikka piisavalt jätkub. Seal, kus on ettevõtlikkust, leidub hetkedes ka küllust, et alustada.

Autor: Nõid Anete

Loe lisaks:

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid