Meie hinged juba tahaksid vabaneda rollidest, kus üks on timukas ja teine on ohver, agressor, kaitsja, manipulaator. Meie hinged soovivad maha võtta neid maske, mille taha me oleme ennast peitnud ja vahest see toimub läbi valusate protsesside. Me koputame, kaebame, märkame mida teevad teised, inetult kommenteerime, loeme teiste raha, kadetseme ja oleme ahned. Paljudel meist on veel alles vana reaalsuse taju, mis hoiab tugevalt kinni ja jätkub harjumuslik reageerimine.

Praegu on tähtis mitte süüdistada kuid samas mitte lubada negatiivsetel emotsioonidel sind vallutada. Ole truu iseendale sõltumata situatsioonidest. Mitte süüdistada siis, kui situatsioon puudutab isiklikult sind ja ka mitte siis, kui sa midagi näed telekast või loed internetist. Mõista, et see pole mingi "kurjus" või keegi jääb maha ja koperdab sinu jalgade ees, need on vaid vanade stsenaariumide jäägid, mis tegelikult annavad võimaluse mõista läbi südame, andestada seda, keda sa pidasid enda vaenlaseks, kellega sa võitlesid. Sa saad näha hinge inimeses, keda sa oled vihanud. Kõik raskused, keerulised situatsioonid toimuvad vaid selleks, et sa mõistaksid, kuidas sa tegelikult hingeliselt tajud oma reaalsust.

Me kõik elame sootsiumis ja iga päev oleme enda pisikestes rollides ja mingitel hetkedel me võime olla ärritunud, tigedad, muretseda, tunda kurbust. Selles kõiges on vaja mõista oma emotsioone, tänada ja öelda: "Tänan, ma näen ja tahan, et see oleks parem". Mida sa valid, kas kiirelt hakkama saada enda negatiivsete emotsioonidega või jääda neid tundma pikemaks ajaks, muretseda ja jahvatada? Praegu on oluline mõista, et sa ei saa jääda kauaks nendesse rollidesse, mis pole rohkem aktuaalsed. Sa ju ise oled märganud, et kui sa oled tige, see kohe tuleb sulle tagasi ja vastuseks midagi juhtub.

Kuidas käituda siis, kui näiteks sinu ellu keegi trügib: vanemad, ämm, juhid või konkurendid? Sa oled sellest väljas nii kaua, kui sa ise pole vastanud, pole astunud konflikti, pole lubanud juhtuda ebameeldivatel suhetel. Kui sa mõistad, et teisel inimesel on probleemid, mitte sinul. Kui sa sisemiselt täielikult usaldad ise ennast, siis sul on ükstaspuha, mida räägitakse või kuidas survestatakse väljaspoolt. Kuid sa ei saa vaikida siis, kui keegi rikub sinu õiguseid. On võimalikud situatsioonid, kui sa oled "halb inimene" teise inimese suhtes. Lihtsalt tuleb otse öelda: "Ei, ma valin muud või tänan, ma seda ei tee". Hea on, kui sa ei astu konflikti, vaid täpselt ja rahulikult määrad enda piirid.

Situatsioonides, mis panevad proovile sinu piirid, alati vali endast sõltumatult sellest, kuidas sind hindab sinu perekond, naabrid, töökaaslased või sootsiumi reeglid. Praegu on aeg muutunud, kui sa oled valinud armastuse, saad sa alati valida ennast ja sa ei pea teistele midagi seletama. Praegu muutuv elu võib tuua ootamatuid situatsioone või sündmuseid. Kui sa oskad olla keskendunud iseendale, siis kõik, mis juhtub, vaid teeb sind tugevamaks.

Õpi ennast armastama ja väärtustama. Kui sa ei oska keskenduda endal ja kaitsta enda piire, siis juhtub veel rohkem erinevaid sündmusi, mis löövad sind tasakaalust välja. Sul on alati võimalus, peatuda, hingata, mõelda ja teiste tunnetustega jätkata oma elu.

Autor: Alexis Varnum

Allikas: Facebook

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid