Vastavalt uutele uuringuetele, mida juhatas Barnaby Dixon, Queenslandi ülikooli psühholoog, avastati, et habemega mehed on paremad pikaajaliste suhete materjal.

Uuringu tulemustes, mis avaldati ajakirjas “Evolutionary Biology”, leiti seosed habemega mehe ja selle vahel, keda naine endale pikaajaliseks partneriks valib. Ja tuleb välja, et naised eelistavad habemega mehi rohkem kui paljaksaetud lõuaga vastassoo esindajaid.

Uurijad näitasid erinevaid pilte erinevate meeste nägudest erinevat sorti habemetega. 8520-l naisel paluti hinnata neid mehi atraktiivsuse alusel. Siis paluti naisi neid mehi hinnata selle alusel, kas neile tundub, et tegemist on lühiajalise või pikaajalise suhtepartneriga.

Uuringd näitasid olulist seost maskuliinsuse ja habeme ning atraktiivsuse vahel. Nimelt, kõik naised leidsid, et habemega mees on rohkem atraktiivne ja parem abielu materjal.

“Meie uuringud soovitavad, et habe võib olla atraktiivne pikaajalise suhte perspektiivist.

Teisisõnu on habe märgiks naisele, et mees on täiuslik segu maskuliinsusest ja feminiinsusest, mis teeb teda heaks suhte ja abielu partneriks. Kui naised, kes on liiga feminiinsed, on meeste vaateväljast eemal (näiteks täiesti karvavabad, kõrgendatud häälega, naiselikud liigutused), ei meeldi naistele ka mehed, kes on liiga maskuliinsed.

Veelgi enam leiavad uuringu tulemuste põhjal naised, et “maskuliinse näoga” mehed sobivad pigem lühiajaliseks suhteks, samal ajal habemega mehed tunduvad olema atraktiivsemad pikaajalisteks suheteks kui puhtaks raseeritud nägudega mehed.

Asi on sellest, et habe muudab mehe näokuju, mis peidab mehe teravat lõuajoont, mis on naiste poolt leitud olevad liiga maskuliine ja see ei pidavat olema hea pikaajalise suhte materjal. Teisisõnu, need mehed, kellel on terav lõug, leitakse olema rohkem atraktiivsed kõrvalhüpetest või tavalisteks suheteks, kuna naised leiavad selliseid mehi olevat mitteusaldusväärsed kosilased.

Habe tihtipeale pehmendab selliseid maskuliinseid omadusi, samal ajal andes märku, et: “Ma olen tugev mees ja ma suudan sind kaitsta”. Plus rohkem näokarvu võrdub uuringutulemuste järgi suurema hulga testosterooniga ja rohkem testosterooni võrdub küpsusega.

Niisiis, naised - kui te otsite ideaalset partnerit, siis otsige habemega meest!

Tõlkis: Triin Katriin

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid