Spirituaalsus hõlmab tegevust, rituaali, kommet või mõtlemisviisi, mis äratab sinu spirituaalsuse ellu ja aitab sul ühenduda oma sisemise olemusega - millegagi, mis tuletab sulle meelde sinu eesmärki ja annab inspiratsiooni elada oma keskmes.

Kui aga sul on olnud keeruline leida aega kokkuvõtete ja taasuuenduste jaoks, siis ära muretse! Siin on mõned ideed, kuidas saad ühendada spirituaalsuse oma vana aasta õhtuga.

1. Korralda spirituaalne kogunemine

Kutsu oma perekond ja sõbrad ning jagage teineteisega oma lemmikuid inspireerivaid tsitaate, katkeid raamatust või luuetusi. Mõnusas positiivses õhkkonnas saab iga inimene jagada isiklikku kogemust möödunud aastast, mis sisendas lootust ja inspiratsiooni. Muud mõtted: mediteerige või laulge koos. Aja veetmine tähendusrikkalt võib olla väga hea võimalus taasühendumiseks. Sa võid olla üllataunud, mida võite teineteise kohta õppida!

2. Alusta ühega oma eesmärkidest

Võib-olla oled sa seadnud endale aasta alguseks kavatsusi, mida sa ehk liiga tõsiselt möödunud aasta jooksul ei võtnud. Ei ole hilja alustada nendega enne seda, kui aasta lõppeb! Tee internetis liikmeleping spordiklubiga, uuri ülemere sihtkohtasid, kuhu oled plaaninud reisida või telli inspiratsiooniraamat, mis aitab sul luua positiivseid muutusi. Sa lõpetad aasta, alustades vähemalt ühe eesmärgiga, mille endale sättisid, ja tundes end oluliselt enesekindlamana täiendades oma listi ja luues uusi eesmärke uueks aastaks.

3. Naudi iseenda seltskonda

See ei pruugi olla kõige populaarsem võimalus tervitada uut aastat, kuid võib olla kõige rahustavam. Ära tunne end halvasti, veetes seda aega iseendaga, pigem tervita seda võimalust teha midagi rahustavat ja tõstvat. Pühenda see aeg iseendale, tehes midagi organiseeritut või pidades maha lihtsalt soolo-tantsupeo. See üks öö peaks olema pühendatud selleks, et enda ja oma heaolu eest hoolt kanda.

4. Mediteeri ja ajasta oma meditatsioon üle südaöö

Minnes endasse sissepoole ja leides enda keskme võib olla väga hea võimalus lõpetada üks aasta ja alustada järgmist! Kui sa eelistad mediteerida teistega, siis Vipassana keskused üle maailma veavad kursuseid, mis kestavad üle aastavahetuse. Muud ideed: otsi kohalikke meditatsioonikeskusi, kohtumisgruppe, jooga stuudioid, või võta ühendust templite ja kirikutega, kes võivad ise organiseerida kogunemisi. Kui sul ei ole nendesse juurdepääsu, siis mõtle esimesele võimalusele.

5. Anna tagasi

Valides aidata teisi ühel nostalgilisemal õhtul aastast võib olla väga alandlikuks muutev kogemus. Andes tagasi meie kohalikele ja globaalsetele ühendustele aitab meil meeles pidada meie väärtusi ja eesmärke, lubades meil luua laiemat perspektiivi ja suuremat enesetealikkust. Googeldades kiirelt "Vana aasta õhtu vabatahtlike võimalused" võib leida kodutute varjupaiku, kes otsivad abikäsi söögi valmistamisel ja serveerimisel, sõiduabi organisatsioonid, kus on vaja vabatahtlikke, kes aitavad teha turvalisi sõite nendele, kes on joobes või ei ole võimelised sõitma; või hoopis heategevusasutused, kes otsivad inimesi, kes aitaksid kohalike pidustuste korraldamisel kaasa lüüa. Kui sa ei ole kindel, kuhu või kuidas tagasi anda, kirjuta e-mail organisatsioonile, küsides rohkem informatsiooni või küsi sõbra käest, kes juba töötab kusagil agentuuris, kes otsivad vabatahtlikke.

Kuidas iganes sa valid aastavahetusel aega veeta, olgu sinu aastavahetus turvaline ja rahulik!

Tõlkis: Triin Katriin

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid