Terve päev oled püüdnud oma lubadusest hoolikalt kinni pidada ning ongi juba saabunud õhtu, mis tähendab, et lahing on varsti läbi. Kuid äkki tekib sul vastupandamatu soov midagi magusat süüa, pika päeva jooksul väsinud jalad viivad ise kööki ja juba seisadki külmkapi ees. Kas seda saab vältida? Muidugi!

1. Vedelik toidu asemel. Joo klaas mineraalvett sidruniga, natuke tomatimahla või tass rohelist teed. Vedelik täidab sinu tühja kõhu, näljatunne aga vaibub.

2. Võta kuum vann. Selline protseduur on nii meeldiv kui ka kasulik. Ta vähendab isu ja lõdvestab. Intensiivne higistamine aitab organismist liigset vett välja viia.

3. Kui näljatunne muutub väljakannatamatuks, siis tee võimlemisharjutusi. Füüsiline koormus juhib tähelepanu toidust kõrvale ja aitab kulutada liigseid kaloreid. Aga ära üle pinguta, muidu on pärast raske magama jääda.

4. Aitab aroomiteraapia. Kohe, kui tunned, et tahad süüa midagi plaaniväliselt, nuusuta näiteks greibi koort, pane põlema aroomiküünlad või siis naudi mõne parfüümi lõhna. Kõige tõhusamad on lille- või puuviljalõhnad.

5. Kohe pärast õhtusööki hellita ennast millegi magusaga nagu puuviljad, rasvatu jogurt või mõru šokolaad. See tõstab sinu tuju ja aitab hiljem võidelda külmkapi tõmbejõu vastu.

6. Ära söö õhtusöögiks teravaid, vürtsikaid roogasid, kuna need võimendavad isu.

7. Olgu kõik kaloririkkad tooted kuskil kaugel külmkapis, mittenähtaval kohal, sest kui sa ikka ei suuda mitte süüa, ei osutu sinu väike vahepala figuurile nii ohtlikuks, kui käe alla sattub jäätise asemel õun.

8. Pese hambad puhtaks: me oleme harjunud, et pärast hammaste pesemist rohkem ei sööda, sest siis peab hambaid uuesti pesema.

9. Kujuta ennast ilusa fotomodellina: selline naine ei söö enne magamaminekut!

10. Kui kujutlusvõimest ei piisa, siis on heaks mõtteks mõnda ajakirja sirvida. Ajakirja saledad modellid ei lase sul rohkem süüa.

Allikas: Kirss.net