Suvine pööripäev ehk suvine päikeseseisak on ööpäev iga aasta 20. või 21. juunil, mil on põhjapoolkeral pikim päev ja lühim öö, aga lõunapoolkeral on pikim öö ja lühim päev. Päike asub seniidis põhjapöörijoone kohal. Põhjapooluselt põhjapolaarjooneni on polaarpäev ja lõunapooluselt lõunapolaarjooneni on polaaröö. Suvisel pööripäeval on Päike seniidis põhjapöörijoone kohal. See on astronoomilise suve algus.

Suvise pööripäeva maagilised rituaalid

Siseneme päikesevalguse kõrgaega, mis kestab kuni jaanipäevani 24. juunil. Kui sa nüüd targalt talitad, siis saad tulemaagia enda kasuks tööle panna ning kasvatada elujõudu ja parandada tervist, teravdada intuitsiooni, avada loomingu väravad ja tuua ellu armastuse soojust.

Kirjuta pööripäeval oma soov paberile ja keera paber rulli. Rulli ümber keeruta 7 keerdu kollast lõnga, iga keeru juures pöördu Päikese poole ja korda oma soovi. Hea, kui saadad soovid teele loitsu kujul näiteks nii: "Päike, päike, elu algus, saada mulle vaimuvalgus!" Kanna paberit kaasas, jaanilaupäeval tantsi sellega ümber tule vähemalt 7 ringi ja õhtu lõpuks viska lõkkesse.

Kui tahad kasvatada rikkust, pane pööripäeval taskusse 3 münti. Kõlista neid taskupõhjas aeg-ajalt ja kujutle, et soovitud rikkus on sul juba olemas. Jaanilaupäeval viska mündid lõkkesse ja ütle tulele: "Tuli, tuli, tuli hea, minu rikkus kasvab pea!"

Armastuse ja kire kasvatamiseks korja pööripäeval 7 sorti taimi ja tee neist kimbuke, mille ümber paned kollase paela. Eriti suure armuväega on kollased lilled. Jaanilaupäeval võta kimp lõkke äärde kaasa ja täpselt keskööl viska see tulle, lausudes: "Tuli, tuli, elu kuld, anna mulle armutuld."

Täiskuu amburis toob kaasa energiat ja rohkelt emotsioone

Kuu liikumine Amburis toob kaasa positiivse energia ja uudishimu - soovitakse rohkem kogeda ja ollakse tavalisest emotsionaalsemad. Looduses liikumine ja aktiivne tegutsemine on hetkel vägagi sobivad ja näidustatud. Inimesed on siirad ja avatumad, ehk liigagi otsekohesed - öeldakse kergesti seda, mida tavaliselt ehk pigem enda teada hoitakse. Ei vaevata oma pead väljamõeldud probleemidega, vaid osatakse olla hetkes.

Amburis liikuv Kuu võib kaasa tuua ka kiirustamist, hooletust, rabedust nii otsustes kui tegudes. Soovitakse olla vabad, nautida avarust, loodust, liikumist. Probleemiks võib olla süüdimatu lapsik otsekohesus, kannatamatus ning soovimatus alluda distsipliinile.

Tervis: Amburile alluvad puusad, reied, istimikunärvid, veri ja veresoonkond, maks. Seega süüa mahedaid ja lahjemaid toite, et vältida maksa ülekoormust. Samuti tuleks vältida alkoholi tarvitamist. Puusa- ja reiepiirkonna operatsioonid (samuti maksa ja verega seotud protseduurid) on ebasoovitavad.

Sobilikud tegevused: liikumine, jalutamine, sõitmine, spordivõistlused, reisimine, õppimine, õpetamine, filosofeerimine, eksootika selle kõigis vormides, välismaalastega suhtlemine, võõraste kultuuridega tutvumine, turmismiga seonduv, õigusabi ja juriidiline nõustamine, kohtuprotsessid.

Toimetaja: Katrin Oidra