Inimese kahetine olemus tähendab seda, et ka meie kogemused ja suhted on kahetised - nii meeldivad kui ka ebameeldivad, nii positiivsed kui ka negatiivsed. Tihti oleme kriitilised nende olukordade ja suhete suhtes, mis on ebamugavad ja mitte-nauditavad, eemaldades need oma kogemusväljalt.

Võime võtta omaks ka ohvri ja süüdistava rolli, eraldades end veelgi enam mõnest isikust, grupist või olukorrast. Selle asemel, et vajalik õppetund läbi teha ja oma kogemustepagasit rikastada, jätkame vanade uskumuste, hirmude ja käitumismustrite tugevdamist.

On tähtis meeles pidada, et sinu hing, sinu sügavaim olemus, on alati täiuslik ja terviklik. Ta ei mõista kohut sinu või sinu kogemuste üle. Ta on neutraalne, nähes iga suhet ja kogemust kui võimalust areneda. See osa sinust, mis mõtestab kogemusi kas meeldivate või ebameeldivatena, on sinu ego. Selleks, et muuta iga läbielatud kogemus arendavaks, tuleb kõike vaadata läbi hinge prisma, mitte ego vaatepunktist.

Iga suhe ja olukord, mida sa koged, annab sulle kingituse saada rohkem teadlikuks iseendast ja maailmast. See ilmneb kõige selgemini just nende külgede nägemisel, mis sulle teiste inimeste juures ei meeldi. Sageli on need loomujooned aga omased ka sulle endale.

Mõtle selle üle, et pealtnäha ebameeldivad olukorrad, mis vallandavad sinus tugeva (negatiivse) reaktsiooni, on sinu parimad õpetajad. Kui sa mõtled selle üle, miks mingi inimene või olukord sind närvi ajab või vihastab, võib see anda sulle ühtlasi iseendast ja oma nõrkadest külgedest parema pildi.

Sa ei tarvitse kohe aru saada, mis sind mingi olukorra juures ärritas, sest tihti püüab su ego selliseid olukordi eemale tõrjuda, aga kui oled endaga aus, siis mõistad, et seesama ärritav külg on ka osa sinust endast. Iga iseloomujoon või külg, mida sa kas armastad või ei armasta, on kingitus sulle endale. Mida enam sa neist külgedest teadlik oled, seda enam õpid ennast tundma ja see aitab sul edasi liikuda.

Tehes endaga pidevalt tööd, jääb aina vähemaks selliseid olukordi, mis sind endast välja viivad. Peale selle, et sa jõuad sügavamale iseendani, lased sa teisi mitte hukka mõistes jääda neil iseendaks. Teadmine, et kõik, mis juhtub, juhtub põhjusega, võimaldab sul armastada teisi ja iseennast ning elada terviklikumat ja õnnelikumat elu.

Allikas: Telegram.ee

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid