Jäär (21. märts - 20. aprill)

Jäär lahendab selle. Igasuguse jama. Kohe. Ise. Uhkelt. Vaikides.

Sõnn (21. aprill – 21. mai)

Sõnn lahendab selle. Pärast jutustab kõigile. Kõigile. Et oleks veel kindlam - kirjutab ajalehte. Et ikka täpselt kõigile.

Kaksikud (22. mai – 21. juuni)

Nemad jagavad. Püüavad kõik Jäärale anda, aga kui Jäär pole nõus, siis annavad Amburile.

Vähk (22. juuni – 23. juuli)

Tema hakkab varakukult ahastama ja et ta vait jääks, võtab keegi kogu jama enda peale. Lisaks vähi poolt väljaimetud pisaravee. Kui keegi seda ei tee, siis teeb vähk ise suurepäraselt kõik ära. Ega saagi aru, oli siis üldse millegi pärast halada vaja.

Lõvi (24. juuli – 23. – august)

Lõvi kutsub rahva kokku. Saab ise jamaga hakkama. Kummardab. Võtab lilled, annab autogrammi ja lahkub.

Neitsi (24. august – 23. september)

Neitsi ärritub. Eriti, kui ta seda jama ei olnud planeerinud. Ta mõtleb. Leiab lahenduse. Lahendab. Teeb järeldused.

Kaalud (24. september – 23. oktoober)

Kaalud kaaluvad jama ära. Ja veel kord. Jõuavad otsusele, et on kuidagi paljuvõitu ja langetavad otsuse lasta jama kaaluda kellelgi Lõvi-sugusel või Jääral. Katsel anda Neitsile kaaluda, saab ta kohe vastu pead, sest Neitsil on jamad ainult ettekirjutuse järgi.

Skorpion (24. oktoober – 22. november)

Skorpion vaatab. Sõnab rõõmsalt "see on miski jama" ja lööb selle maha ehk surnuks.

Ambur (23. november – 21.detsember)

Ambur läheb närvi. Pärast muutub lõbusaks. Peale seda naerab kaua enda üle, jama üle. Meenutab, milliseid jamasid tal elus on olnud. Räägib kõigile ja unustab. Kui jama ise üle ei lähe ega möödu, siis kõige tõenäolisemalt tuleb see lahendada mingil Lõvil.

Kaljukits (22. detsember – 19. jaanuar)

Kaljukits püüab kohe jamast keelduda, teatades, ta ta ei taha. 90% juhtumitel see millegipärast õnnestub. Kui ei, siis lahedab Kaljukits ise selle kõige suurepärasemal moel. Aga tingimata kellegi teise arvel.

Veevalaja (20. jaanuar – 18. veebruar)

Veevalaja hakkab rõõmuga asja, st jama uurima. Pärast kirjutab raamatu. Kui tal juba selline jama oli, siis hakkab tal igav ja ta hakkab otsima Kaksikuid. Nagunii jama ei kao selle ajaga kuhugi. Aga see-eest hakkab lõbusam.

Kalad (19. veeb -20. märts)

Erinevalt Vähist, nutavad Kalad vaikselt. Sest neil on jama igavene, lahendavad nad selle ise, keegi ei aita, ja nad ei oota ka enam.

Tõlkinud ja toimetanud Ingrid Prass