"Ammendamatult särav, ideedest mitte ainult pakatav, vaid neid ka viimseni teostav!" Nii tutvustab Maria Martinez Rosi Mehhikost üks tema fänn. Juba kahel korral Eestis käinud mitmekülgne emotsioonitundja ning neid raviv naine õpetab läbi loomingulise ja huvitava liikumise ja tantsu inimesi ennast paremini tundma ning ebasoovitavast vabanema. "Samme õppima ei pea ja leigeks ei jää keegi," lubab toosama fänn. Eestis on neid juba mitmeid.  

Teraapiatants aitab tõsta enesehinnangut, kuid ka -usaldust. Maria õpetab valdama igapäevaelus ettetulevaid olukordi, taasavastama inimlikku ilu ja sarmi spontaanset väljendumist. Kuid ka vabastama alakehasse kogunenud blokeeringuid (suguelundite ja alaselja piirkonda). Teraapiatants suurendab painduvust, nõtkust, koordinatsiooni ja toonust, tasakaalustab ajupoolkerasid. Arendab ka tundlikkust ja kunstilist eneseväljendust ning parandab tervist selle sõna terviklikus tähenduses.

Teraapiatants on võimas psühhoteraapia meetod.

Selline kehaline väljendus loob võimalused suhestuda iseendaga ning suhelda teistega terviklikumalt. Sobib meetodina kõigile ja on eriti soovitatav stressi, rahutuse, ärevuse, nukrameelsuse, depressiooni, madala enesehinnangu, hüperaktiivsuse, häbeliku või jäiga iseloomu korral.

"Seisime ringis üksteise kõrval, tihedalt.. Laskusime põlvest allapoole, võõrale inimesele veel lähemale... Viimaks tuli kogu keharaskus toetada kõrvalseisja peale. See oli totaalne iseenda ja teise usaldamise õppetund. Hm, mis edasi?" kirjutab ajakirjas "Üks" Maria tunnis osalenud Marika Makarova. "Oi, kui põneval moel me siis hirmudest vabanema hakkasime..." jätkab ta...

Täpne programm moodustub muidugi koha peal olenevalt teemadest, millega osalejad ise tahavad tegeleda. Samas kasutatakse igapäevase baasina strechingu, bioenergeetika, kehatelje (liigeste, skeletilihaste) vabastamise, visualisatsiooni, blokeeringute vabastamise ja uute programmide loomise, kehalise eneseväljenduse ja teraapia harjutusi.

Nii teraapilist tantsu pole Eestis veel õpetatudki. Kasuta juhust ja osale kahel kursusel!
Järgmisel nädalavahetusel, 14.-16. juunil toimuva jätkukursus on esimese kursuse läbinuile 20 eurot soodsam.

Maria Martinez Ros kuulub nende säravate inimeste hulka, kes on alati arenguteel ja elus uskumatult palju jõuavad. Erialalt on Maria kehatöö- ja psühhoterapeut, õppinud psühhoteraapiat Clevelandi gestalt-teraapia instituudis ja juhtides Casa Sanarte nimelist alternatiivravikeskust Quintana Roo's. Maria on ka Mehhiko rahvusliku spordikomitee diplomiga treener ja rahvusliku kaunite kunstide akadeemia haridusega lavakujundaja. Enda välja töötatud Ecodanza tantsutehnika abil aitab ta tantsijatel ja koreograafidel oma olemust terviklikumalt leida. Tänaseks on Maria käivitanud ja juhib kodanikuühendust Ecoaldea Gratitud, tegeledes maia-indiaanlaste kogukondade jätkusuutlikkuse ja arengu edendamisega, ning on Ladina-Ameerika permakultuuri instituudi esindaja Mehhikos. Eestisse saabuski Maria esmakordselt permakultuuri õpetama, laias maailmas hinnatud permakultuuri guru Albert Batesi kutsel.

Tantsukursuse lisainfo:  http://www.lilleoru.ee/et/content/tantsuteraapia-kursus-vabasta-end-roomuga-8-9juunil-tallinnas

Loe Maria artiklit terviseajakirjas "Üks"

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid