1x
00:00

Monika Allerti värskelt ilmunud raamat MEELERAHU-JA KESKENDUMISHARJUTUSED LASTELE. Ideelaegas lapsevanematele ja õpetajatele“ (Pilgrim, 2022) sisaldab põnevaid kohalolu-, hingamis- ja lõdvestusharjutusi ning meditatsioone, mida saame koos lastega teha ja mis õpetavad nii lapsi kui vanemaid iseennast paremini tundma ja juhtima. Raamatus toodud ideed avavad igas vanuses lugeja loovuse ja mängulisuse. Harjutused aitavad tasakaalustada keha ja meeli ning luua rahuliku ning sõbraliku õhkkonna nii kodus, lasteaias kui klassiruumis.

Vestleme raamatu autoriga laste vaimse-ja füüsilise heaolu teemadel. Kuuleme, kuidas motiveerida lapsi arvutimängude juurest meelerahuharjutusi tegema. Kuidas maandada müra, lärmi ja infoüleküllusest tekitatud stressi. Räägime „heaoluühiskonna laste“ hulgas laialt levinud õpitud abitusest ja arutame, mida saame vanematena teha, et seda vähem soodustada.

Monika Allert innustab toetama lapse positiivset minapilti, et iga laps õpiks teadvustama oma unikaalsust ja väärtust. Ta on tänulik, et tänapäeva lastel on võimalus kasvada enesest ja oma väärtusest palju teadlikumalt, kui nende vanemad ja vanavanemad seda oma lapsepõlves suutsid või oskasid.

Räägime ka Eestis tegutsevast Ukraina koolist ja sealse õpetaja igapäevastest väljakutsetest.

Saatejuht Anneli Urge on õigustaustaga terapeut, storyteller ja põnevike „Jokk ehk juriidiliselt on kõik korrektne“ (Pilgrim 2019) ja „Šokiterapeut“ (Pilgrim 2021) autor.

Anneli Urge

Loe hiljem
Jaga
Kommentaarid