Võrdluses teistega tahetakse alati näha endas paremat, kuid parema leidmiseks otsitakse teistes vigu, miinuseid ja eksimusi, et seeläbi ennast paremana tunda. Tahtmine teistest parem olla tähendab tegelikult tahtmist, et teistel läheks kehvemini, et teine oleks halvem ja nii saabki ühest süütust ning pealtnäha pinnapealsest võrdlusest teistele inimestele halva soovimine! Ütleme nüüd, et me ei soovi kunagi kellelegi midagi halba... soovime küll ja kuidas veel.

Mul on oma tulemärkidest sõbrannadega avameelsed suhted ning kui keegi meist midagi häirivat tunneb, siis ütleme selle üksteisele otse välja. Näiteks tunnistas mulle sõbranna M, et ta läbib intensiivset emotsioonide lahustamise protsessi ning seetõttu on temas minu vastu kerkinud esile kadedus. Me saime selle lahti räägitud ning pärast seda lahustus ka enese võrdlemine minuga.

Mina ise tunnistasin sõbranna T-le, et tunnen pettumust, miks tema ühe konkreetse raamatu autor on ja mitte mina. Ka selle rääkisime lahti ja ma mõistsin, et tema oligi kõige õigem inimene seda raamatut kirjutama. Ma hoidsin talle hoopis pöialt ja tundsin siirast rõõmu kui see TOP 10sse välja jõudis.

Kõiksuse kanaldused 20. märts 2017

Taolisi näiteid elust on veel palju tuua, kuid tulemus, mida me kõik sellest õppinud oleme on enese teadvustamine, avastamine ja väärtustamine. Kui inimene tunnistab endale ausalt, millised negatiivse alatooniga mõtted tema peas keerlevad, siis on see samm lähemale enese teadvustamisele. Kui inimene julgeb selle ka ausalt välja öelda või kõvasti mõelda, siis on see hüpe enese avastamisele. Kui me avastame ennast, siis kasvab ka enese väärtustamine. Mida rohkem inimene ennast väärtustab, seda vähem ta ennast teistega võrdleb. Mida vähem ennast teistega võrrelda, seda rahulikum on elu ja tasakaalukam on inimene.

Me kõik oleme unikaalsed, küsimus on selles, kuidas me oskame oma unikaalsust ellu äratada ja teistega seda jagada. Kui tekib võrdlusmoment, siis lugege endale kiirelt mantrat: "Mina olen mina ja sina oled sina. Me kõik oleme iseenda moodi."

Me võime teisi kopeerida palju tahame, aga me ei saa kunagi selleks, keda me püüame jäljendada. Kõik, mis ei ole sina, ei too sulle edu. Teiste pealt tasub pigem õppida, kuid kindlasti tuleb sinna juurde luua oma väärtust, sest sind aitab elus edasi ainult sinu enda unikaalsus, sina ise puhtal kujul.

Sa usalda ennast ja ära vahi teisi!

KOMMENTEERI!