Rahu mikroskeem: veel täna saab Tallinnas näha maailma harmoniseeriva Ravibuda liivamandala loomist


Maailmarahule pühendatud liivamandala Tallinnas
Maailmarahule pühendatud liivamandala TallinnasFoto: Fred-Erik Kerner

Neljanda Rahvusvahelise Tiibeti Medititsiini Sowa Rigpa Kongressi raames luuakse Meditsiini Buda liivamandala rahu, tasakaalu ja hea tervise suurendamiseks inimestes, riikides, maailmas ja universumis.

Esmaspäevast neljapäevani loovad kaks Tiibeti laamat - Eestis resideeruv Drupon Laama Sangyas ja Ungaris resideeruv Drupon Laama Lhundup - Meditsiini Buda liivamandala.

Mandala valmistamine toimub kell 10-17 Tallinna vanalinnas Kullo Lastegaleriis, Kuninga 6.

Mandala jääb vaatamiseks kuni 3. aprillini, mil see kell 17 merre pühitakse.

Sanskriti keeles "kosmogrammi" või "harmoonilist maailma" tähendav mandala on otsekui rahu mikroskeem, mille mõju on seda tugevam, mida rohkem inimesi mandalat oma mõtteenergia ja kohaloluga kaasloob. Liivamandala rahu, tasakaalu ja tervenemist suurendav mõju toimib nii mandala tegijaile, selle valmimist jälgivatele ja selle läheduses elavatele inimestele kui ka kogu maailmale.

India usundeist pärit ning keskajal Tiibetisse jõudnud mandala on Tiibeti budismi kunstivorm. Selle ringi- või ruudukujulise maagilise tähendusega pildi loomisel niristatakse erivärviline liiv tohutut keskendumist nõudva harjutusena täpselt määratud asukohale. Levinuim mandalaliiv on tehtud värvitud kiviterakestest. Populaarsed on samuti jahvatatud lillede, taimede ja kivikeste tolm. Iidsetel aegadel kasutati ka ülipeeneks jahvatatud vääris- ja poolvääriskive. Sinise liiva saamiseks näiteks lasuriiti, punase jaoks rubiini.

Seotud lood:

Valmissaanud mandala pühitakse kokku ja liiv puistatakse läheduses asuvasse veekogusse, et see uhuks mandala tervendavad energiad üle maailma laiali. Mandala hävitamine ehk kokkupühkimine sümboliseerib surelikkust, muutumist ja universumi loomulike protsessidega leppimist.

Liivamandala eestvedajad on Eesti Tiibeti Traditsioonilise Meditsiini Akadeemia ja Tiibeti Budismi Keskuse Drikung Kagyu Ratna Shri.

Vaata lisa kodulehtedelt www.drikung.ee ja www.attmestonia.ee

KOMMENTEERI!