KATRIN SAALI SAULi emapoolne sugupuu pärineb Venemaalt, Uuralite jalamilt, põimudes õnneliku juhuse juhtimisel isapoolse eesti suguvõsaga. Kahest eri rahvusest vanemad on võimaldanud tal ammutada väge mõlema rahva kultuuripärandist. Humanitaarteaduste magistrikraadi inglise kirjanduses sai ta Tartu Ülikoolist. Professionaalse Psühholoogia Erakoolist omandas ta psühholoogiline nõustaja eriala ja perekonna psühhoteraapia väljaõppest pereterapeudi ameti. Lisaks on ta läbinud mitmed ebatraditsioonilisemad ja maailmavaadet muutnud pikemaajalised koolitused - Holistilise Teraapia Instituudis õppis ta holistilist regressiooniteraapiat, Larissa Renari meistriklassides aga täiendas end naiselikkuse teemadel.
Oma praktikakogemust on ta rikastanud Tallinna Psühhiaatriahaigla esmaste psühhooside osakonnas, olnud koolitaja Kestva Psüühikahäirega Inimeste Psühhosotsiaalse Rehabilitatsiooni Keskuses ja töötanud Raasiku valla psühhoterapeudina. Alates 1997. aastast on Katrin Saali Saulil terapeudi erapraksis. Katrin Saali Saul on Heateo Sihtasutuse partner. Ta loeb loenguid Holistilise Teraapia Instituudis pereteraapiast ning korraldab koolitusi naistele naise arhetüüpide teemal. Katrin Saali Saul onkolmandat korda kooselus, ta on kahe poja ja ühe tütre ema. Tema sulest on ilmunud kaks raamatut: "Naiseks olemise kunst. Avasta oma naiselik vägi läbi arhetüüpide maagilise maailma" (2015) ja kirjanduskonkursi BestSeller aimekirjanduse kategooria võidutöö "Eluterve kärgpere käsiraamat" (2016).
TIIT KÕNNUSAAR on pereterapeut, kelle tihedam töö pereteemadega algas 1993. aastal, mil ta käivitas ajalehe "Noore Pere Leht", millest aastal 1994 sai ajakiri "Pere ja Kodu". 1998. aastal asutas ta psühholoogia-, lastekasvatus- ja juhtimisraamatute väljaandmisele spetsialiseerunudkirjastuse Väike Vanker. 2005. aastal asus ta Selfi Erakoolis õppima suhtlemistreeneriks jakoolitajaks, seejärel lõpetas Gordoni Perekooli ja Õpetajate kooli treeneri väljaõppe ning tegeleb ka juhtide koolitamise ja konsulteerimisega. Aastal 2009 läbis Tiit Kõnnussaar PREP-Paarisuhtekoolituse koolitajate väljaõppe ning sellest ajast alates viib koos oma abikaasa Auliga läbi ka paarisuhtekoolitusi. 2009. aastal asutasid nad mittetulundusühingu MTÜ Teokarp, mis pakub lastekasvatusteemalisi loenguid ja koolitusi nii lapsevanematele kui lasteaedade kasvatajatele ja õpetajatele. Samal aastal otsustas ta oma psühholoogiaalaseid teadmisi tõsisemalt täiendama hakata ja asus teise kõrghariduse saamiseks õppima Tallinna Ülikoolis psühholoogia erialal, mille lõpetas aastal 2015 Cum Laude.
Ta on õppinud ka Tallinna Psühhodraama koolis, Tartu Ülikooli Eetikakeskuse poolt korraldatud väärtuskasvatuse täiendõppe kursustel väärtusarenduse nõustajaks, läbis SA Kiusamise Vastu ja Turu Ülikooli poolt korraldatud koolitajate väljaõppe ja sai KiVa instuktoriks ning on läbinudpereteraapia koolituse. Alates 2013. aastast töötab Tiit Kõnnussaar Tartu Ülikoolis lepingulise õppejõuna ning viib läbi videotagasisidega suhtlemisoskuste praktikume nii õpetajaõppes, täiendkoolitustes kui ka teiste erialade magistriõppes ning alates 2015. aastast töötab Tartu Ülikooli sotsiaal- ja haridustteaduskonnas suhtlemise õpetajana. Tänasel päeval on temaprioriteediks pereteraapia praktiseerimine. Tiit Kõnnussaar on teist korda abielus, kahe poja isa.
Vaata ka Katrin Saali Sauli kodulehte www.katrinsaalisaul.ee ja Tiit Kõnnussaare kodulehte www.isale.ee
* * *
Katrin Saali Saul "Eluterve kärgpere käsiraamat"
KOMMENTEERI!