Alkeemia lugemisnurk | Šamaan Anu Pahka: kalmus on alkomürgituse kiirabi ja aitab suitsetamisest loobuda


Alkeemia lugemisnurk | Šamaan Anu Pahka: kalmus on alkomürgituse kiirabi ja aitab suitsetamisest loobuda
Šamaan Anu PahkaFoto: erakogu

"Tänapäeva nõid ei ole enam takkus juustega nagu Kunksmoor, kes ööpimeduse varjus poti kohal podiseb ja manasõnu lausudes nõiub,“ ütleb telesaate "Eesti selgeltnägijate tuleproov" võitja Anu Pahka. 5. oktoobril ilmub tema raamat "Nõiakatla tarkuseterad", mis juhatab lugeja põnevasse ja maagilisse šamaanimaailma. Anubis õpetab tegema lihtsaid rituaale ja jagab retsepte looduse varasalvest. Järgnevalt katkend peagi ilmuvast raamatust.

Taimi, mida nõiad on juba aastasadu kasutanud, on väga palju. Osa neist on nõrgema toimega, kuid on ka väga võimsaid taimi, mille tarbimine võib lõppeda surmaga. Mina soovitan neid mitte kasutada. Kasutamiseks sobivad kõik ravimtaimed, mida te kindlalt tunnete. Ärge katsetage tuttavate juttude põhjal. Nimetan ära mõned tugeva toimega taimed, mida ei tasuks ilma kogemusi omamata kasutada. Need on karumustikas, maran, tsuuga, kanep ja ogaõun, mida kasutatakse kindlate dooside ja loitsudega ning kindla eesmärgi nimel.

Tuttavaid taimi aga leidub meie aasadel ja metsades palju, mõnda eksootilisemat leiab kindlasti ka poodidest. Maagias kasutamiseks sobilikest toon välja mõned.

Loorber on võidu ja lootuse üks sümbolitest. Loorberit kasutatakse selgeltnägemise, kaitse ja puhastuse ning prohvetlike unenägude esilekutsumiseks. Purustatud loorberilehe tee ergutab mõttetegevust, tõstab toonust, vähendab paistetust ja valu, kui kasutada kompressina.

Seotud lood:

Kummel on vabaduse ja puhtuse kandja ning hea kaitsja. Kummel lõdvestab, annab hea une, on puhastava toimega, temalt saab paluda vaimset tervenemist ja taastumiseks jõudu. Kummel on abiks ka meditatsiooni läbiviimisel. Kummelitee soodustab seedimist, rahustab ja puhastab organismi.

Paiselehte saab kasutada suitsutamiste segudes, lõdvestuseks, armastuse ja tuleviku ennustamiseks.

Salvei on abimees, kui eesmärk on puhastamine, eksortsism, tujutõstmine, kaitse, vaimsus. Salveiga saab ellu meelitada tööd ja materiaalset edukust ning edeneda karjääris.

Luuderohi on õnne köitmiseks, iseenda armastuseks ja truuduseks, tervendamiseks ja kaitse loomiseks. Seda taime on võimalik kasutada rahu ja harmoonia loomiseks.

Saialille kutsutakse päikeselilleks, teda kasutatakse pühitsustes, ennustamiseks, negatiivsuse eemaldamiseks, kaitseks ja vaimsete võimete arendamiseks. Saialillesalv ja -tinktuur on rahvameditsiinis tuntud kui põletikuvastased vahendid.

Neljaleheline ristikhein kogus õnne sümbolina populaarsust tänu iirlastele. Nelja lehe tähendusteks usuti olevat usk, lootus, armastus ja õnn. Neljalehelist ristikheina kohtab harva ning seetõttu peetaksegi väga õnnelikuks inimest, kes selle leiab. Sellise ristikheinalehe leidmine pidavat palju õnne tooma. Mõned kannavad seda sümbolit endaga kaasas tattoo’na, teised leiavad selleks mõne muu võimaluse.

Küüslauk on üks väga paljudest õnne sümbolitest, mis hoiab vampiirid eemal. Küüslaukudest kaelakee kandmine pidavat kurja eemale hoidma ja kandjale õnne tooma.

Tammetõru on kannatlikkuse sümbol, sest väikesest tõrust kasvab suur tamm. See sümboliseerib ka rasket tööd ja sellega saavutatud tulemusi. Tammetõru kaasaskandmine toob õnne. Muinasskandinaavlased uskusid, et tammel on maagiline immuunsus välgu suhtes ja seetõttu hoidsid nad aknalaudadel tammetõrusid, et oma kodu välgu eest kaitsta.

Sireli kohta väidetakse, et kui sa sööd ära viie kroonlehega sireliõie ja soovid midagi, siis su soov täitub. Taimede ja puude viljad ja õied, mis meenutavad võrdhaarset risti (kadakas, sirel), on head kaitse eesmärgil. Vanasti tehti sirelist rehapulgad ja tugevamad pulgad ka kangaspuude tarvis. Sirel on sitke ja kohanev. Ravib emakaprobleeme ja tõstab emaka toonust.

Toomingas on sild mineviku ja praeguse hetke vahel. Aitab teadvustada, mis minevikust häirib, ja leiab ka lahenduse. Toomingas on metsa sanitar, kes võtab halva energia endale.

Puju kaitseb kandjat musta maagia, haiguste ja kurjade vaimude eest. On väga võimas nõiataim, keda nõiad kasutavad selgeltnägemiseks.

Loe veel

Raudrohu lehtede põletamine ja lehetee joomine parandab selgeltnägemist. See tee muudab meeled kirkamaks, mõjub ka raudrohu nuusutamine. Kalmistult või ristteelt korjatud raudrohi padja või voodi all aitab unes tulevast armastust näha. Kui raudrohtu kotikeses kaasas kanda, annab see julgust, kaitseb pimedaksjäämise, röövlite ja kurja eest. Kui kanda kaasas raudrohtu koos nõgesega, siis kaovad kõik hirmud. Kui raudrohi istutada ukse ette, hoiab see koguni kuradi enda eemale. Halva energia peletamiseks tasub kodu põrandaid pesta raudrohuveega.

Aedruuti on kasutatud juba vanast ajast abordi esilekutsumiseks. Praegusel ajal kasutatakse rahvameditsiinis köha ja kõhuvalude puhul.

Indiaanlaste pühataim tubakas on seotud Suure Vaimuga. Tema lehti on pandud haavadele, suitsuga ravitud sise- ja kõrvahaigusi. Šamaanid kasutavad tubakat riitustel.

Sookailu on nõiad kasutanud abordi esilekutsumiseks. Samuti kasutatakse taime liigese- ja reumavalude puhul. Sookailuga suitsutatakse ruume, kus on loomad, et hoida neist parasiite eemal.

Kanepit on kasutatud juba iidsetest aegadest mitmesuguste haiguste puhul, samuti suhtlemisel Suure Vaimuga. Rahvameditsiinis kasutatakse taime astma ja valuvaigistina tugevate valude puhul, samuti on kanep hea ravim vähi vastu.

Pojeng sümboliseerib ilu, pikaealisust ja kuninglikkust, kasutatakse valu leevendamiseks ja vererõhu alandamisel.

Vereurmarohtu kasutati juba Vana-Egiptuses silmahaiguste puhul, ta võtab ära kae. Rahvameditsiinis kasutatakse teda laialdaselt kasvajate ravis ning jala- ja küüneseene puhul.

Angervaks on maagiline taim, millega on kaitstud oma kodu ja koduloomi nõiduse ja vaimude vastu. Rahvameditsiinis kasutatakse podagra, reuma ja närvivalude vastu.

Kalmus annab elujõudu, on alkomürgituse kiirabi ja aitab suitsetamisest loobuda, kuna tekitab suhu kibeda maitse.

Rukkilill on püha lill, mille juurikad aitasid rasedaks jääda ja meestel sugutungi tekitada. Rukkilille tunti samas ka kui kiimarohtu nii naistele kui ka meestele. Jaaniööl pandi rukkilillepärg pähe, et mehele saada. Rukkilille kasutatakse ka silmade ravimisel.

Kõrvenõgest on eestlased kasutanud juba pikka aega, aitab nii reumavalude kui ka külmetushaiguste korral. Nõgesest on tehtud saunavihta ning kuivatatud teede ja tinktuuride jaoks.

Koerapöörirohtu on kasutatud tuimastusvahendina operatsioonide tegemisel ning hallutsinogeenina šamanistlikel riitustel. Koerapöörirohi toimib valuvaigistina, hea välispidiseks kasutamiseks. Lehed kuuluvad ka astmaraviks mõeldud sigarettide koostisse.

Katkend on pärit kirjastuselt Pilgrim 5. oktoobril ilmuvast Anu Pahka raamatust "Nõiakatla tarkuseterad".

Raamatu esmaesitlus toimub Kolmanda Silma Festivalil Tondiraba Jäähallis, 7.oktoobril, kell 12.00.

Soeta Anu Pahka raamat "Nõiakatla tarkuseterad" ja Kolmanda Silma Festivali pilet soodushinnaga SIIT.

See raamat juhatab lugeja põnevasse ja maagilisse šamaanimaailma, kus telesaate "Selgeltnägijate tuleproov 2016" võitja šamaan Anu ehk Anubis õpetab lihtsaid rituaale ja jagab retsepte looduse varasalvest. Anu julgustab usaldama inimeseks olemise ürgset tarkust ja looduse väge. Jumalad, haldjad, metsavaimud ja puud on need, kellega Anu suhtleb ja kellelt jõudu ammutab. Kuigi "Nõiakatla tarkuseterades" on vaid väike osa looduse maagiast ja väest, annab see raamat siiski aimu, kuidas loodusjõududega kooskõlas elada ja neid oma kasuks tööle panna. Anu teab, et looduses on tunduvalt rohkem salapära, kui inimesed teavad ja arvata oskavad. Meie esivanemad on elanud karmides tingimustes, aga alati on lugu peetud loodusest ja tema stiihiatest, ilma selleta ei kujutatud elu ettegi. Meis kõigis on peidus vägi ja maagia, mille oleme saanud kaasa oma esivanematelt. Anu julgustab seda väge avastama ja avama. Šamaan usub, et kõige paremini aitab inimene ennast ise, aga toeks on ka loodus meie ümber. Siia raamatusse kogutud nõiatarkused panevad ehk loodusesse ja iseendasse teisiti suhtuma ning mõnele nähtusele teise pilguga vaatama.

KOMMENTEERI!